Fulltextové vyhledávání

20. 6. Květa

Zítra: Alois
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně

Aktuálně


Štítky:

Dobroden s energetiky z Dukovan

Dobroden s energetiky z Dukovan

Více

Publikováno 15. 5. 2023 11:50

Máme novou paní ředitelku!

Ředitelkou Domova pro seniory Třebíč, Koutkova – Kubešova se od května 2023 stáváMgr. Kamila Krupičková.Na post ředitelky Domova nastoupila po Mgr. Heleně Chalupové, která byla ve funkci odroku 2015 do listopadu 2022. Výběrové řízení na pozici ředitele/lky bylo vypsané KrajemVysočina v lednu 2023.

Více

Publikováno 10. 5. 2023 15:51

Organizace Domov pro seniory Třebíč, Koutkova - Kubešova, p. o. vypisuje výběrové řízení

Organizace Domov pro seniory Třebíč, Koutkova - Kubešova, příspěvková organizace

Více

Publikováno 21. 4. 2023 13:32

JARNÍ BÁL 21. 4. 2023

Vážení klienti, rodinní příslušníci, zaměstnanci a přátelé domova.

Více

Publikováno 14. 4. 2023 15:05

Veselé Velikonoce

Vážení klienti, rodiny, přátelé a blízcí domova. Přejeme Vám všem Veselé Velikonoce, spoustu sluníčka, radost, smích a krásná malovaná vajíčka, pomlázka ať vám zdraví přinese, pohodu a štěstí s sebou donese.

Více

Publikováno 6. 4. 2023 13:31

Od 4. 3. 2023 ZRUŠEN ZÁKAZ NÁVŠTĚV na DZR Koutkova

Od soboty 4. 3. 2023 je v DpS Koutkova na oddělení DZR zrušen zákaz návštěv.

Více

Publikováno 3. 3. 2023 8:20

Od 1. 3. 2023 jsou návštěvy v DpS Kubešova opět POVOLENY!

Více

Publikováno 27. 2. 2023 8:59

Zákaz návštěv na oddělení DZR v domově Koutkova!

Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění je v DpS Koutkova na oddělení DZR  od 22. 02. 2023 vyhlášen ZÁKAZ NÁVŠTĚV do odvolání.

Více

Publikováno 22. 2. 2023 7:16

Zákaz návštěv Kubešova

Z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění je v DpS Kubešova  od 20. 02. 2023 vyhlášen ZÁKAZ NÁVŠTĚV !

Více

Publikováno 20. 2. 2023 8:39

7. února získáme značku "Mezigeneračně"

V úterý 7. února naše domovy získají ocenění značky "Mezigeneračně".

Více

Publikováno 6. 2. 2023 7:32


 

GABRIELA BEŇAČKOVÁ & JAKUB PUSTINA  

9. 9. 2021 Bazilika sv. Prokopa

Již po třetí jsme měli možnost uspořádat koncertní vystoupení Jakuba Pustiny v Bazilice sv. Prokopa. Stejně jako v minulosti bylo vystoupení určené pro naše klienty, jejich rodiny, zaměstnance a přátele Domova. Předešlé koncerty byly vždy ve vánočním období. Možnost zářijového termínu jsme využili především z obavy zákazu konání kulturních akcí, který vždy reaguje na aktuální epidemickou situaci v souvislosti s koronavirem. Jak se ukázalo, byla to dobrá volba. Sluncem prosvícené odpoledne vneslo na celou akci příjemnou a pohodovou atmosféru.

Jak se říká do třetice všeho dobrého.  Jakub Pustina si tentokrát pozval velmi významného hosta. Hosta světoznámého formátu. Měli jsme tu čest osobně poznat operní pěvkyní Gabrielou Beňačkovou. Je to obdivuhodná žena, která má za sebou úspěšnou pěveckou kariéru. Vystupovala snad ve všech významných koncertních síní celého světa. Bez pochyby se tento nezapomenutelný zážitek vryje do paměti všem, kteří měli možnost zde být. Slyšet magistru (MgA.) Gabrielu Beňačkovou naživo a moci se s ní osobně setkat bylo pro mnohé nepřestavitelné.

Zahájení koncertu bylo v pět hodin. Posluchači začínali přicházet již po třetí hodině, aby si pro sebe našli to nejlepší místo k poslechu. Jejich předtucha byla správná. Bazilika sv. Prokopa byla zcela zaplněna.  Hodinový koncert končil bouřlivým a neutichajícím potleskem ve stoje všech zúčastněných posluchačů. 

Autogramiáda, která se konala v závěru večera, navíc umocnila příjemné pocity a emoce všech přítomných.

Při loučení se paní Gabriela Beňačková i pan Jakub Pustina shodli na jednom. „Rádi bychom k vám v budoucnu znovu zavítali“. Budeme se tedy těšit, někdy příště na viděnou a na slyšenou. 

 

DOBROVOLNÍCI Z ČEZu

23.6.2021 jsme se účastnili projektu "Zapojme se" tzv. firemní dobrovolnictví.

Parta šikovných chlapíků z dukovanské elektrárny místo své vlastní práce investovali své úsilí a energii, aby pomohli naší organizaci. Firma ČEZ, hradí náklady na jejich mzdu, pomůcky, materiál a stravu, tak jako by byli ve svém zaměstnání. Hned od rána se dobrovolníci s nadšením pustili do práce. Zpočátku jsme měli jisté obavy, že nám nebude přát počasí. Během dopoledne se však začalo vyjasňovat a práce šla všem pěkně od ruky. Práci, kterou jsme si naplánovali, dobrovolníci mistrně zvládli. Během jednoho dne dobrovolníci stihli natřít přibližně 50 metrů plotu kolem areálu budovy domova na Koutkové. 

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci celé akce. Dobrovolníci odvedli opravdu velký kus práce a ještě jednou jim od nás patří upřímné a srdečné díky.

DSC03232.jpg 

VYCHÁZKY KLIENTŮ MIMO DOMOV JSOU OPĚT MOŽNÉ.

PRAVIDLA PRO NÁVŠTĚVY:

Doporučené návštěvní hodiny: 13:00 - 16:00.

Doporučená délka návštěvy: 60 minut.

Návštěvníci v DpS Koutkova se ohlásí a zapíšou na recepci. 

Návštěvníci v DpS Kubešova se zapíší při vstupu do budovy a na požádání personálu se prokáží planým dokladem viz. níže. 

Návštěvy jsou povoleny za těchto podmínek:

  • Návštěvník předloží doklad o podstoupení RT-PCR testu s negativním výsledkem, ne starší než 7 dní (může být i SMS).
  • Návštěvník předloží doklad o podstoupení antigenního testu s negativním výsledkem, ne starší než 72 hodin (může být i SMS). Může se jednat o test podstoupený v rámci povinného testování zaměstnanců – dokládá se potvrzením od zaměstnavatele nebo čestným prohlášením.
  • Návštěvník předloží doklad o prodělání onemocnění Covid-19 v posledních 180 dnech (může být i SMS).
  • Návštěvník předloží certifikát o provedeném očkování proti onemocnění Covid-19, kdy od aplikace 2. dávky uplynulo nejméně 14 dní, přičemž návštěvník nejeví žádné příznaky onemocnění Covid-19.
  • Dětský návštěvník předloží potvrzení školy nebo čestné prohlášení zákonného zástupce, že absolvoval antigenní test ve škole s negativním výsledkem.
  • Návštěva jde za klientem v paliativní péči.

Režimová opatření, která je nutná při návštěvě dodržet

  • Návštěvník je povinen po dobu návštěvy používat respirátor třídy FFP2 nebo KN95.
  • Děti do 2 let věku nemusí mít ochranný prostředek dýchacích cest. Děti od 2 do 15 let věku jsou povinny použít roušku nebo respirátor.

Podporujeme projekt " Senioři v krajích"

V rámci projektu bylo vytvořeno deset dílů vzdělávacích, tematických videoklipů. Ty mají za úkol informovat veřejnost o problémech nejen starší generace. Video spoty odpovídají na otázky v oblasti péče o seniora v rodině, seniorské obálky (I.C.E. karta), stárnutí ve zdraví, dobrovolnictví, age managementu, násilí na seniorech, mezigeneračnímu soužití, veřejnému prostoru i například nyní velmi aktuální kyberbezpečnosti. Krátké animované klipy jsou určené lidem všech generací.

Videa můžete shlédnout na Youtube zde:  

https://www.youtube.com/channel/UCJtArtCw_4lpncFwtPX0HFQ 

V případě dotazů či podnětů k této problematice se můžete obracet na RNDr. Marii Kružíkovou      (mob.770116500, marie.kruzikova@mpsv.cz), která je koordinátorkou projektu pro Kraj Vysočina, Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň, Odbor sociálních služeb a sociální práce, Odd. stárnutí a sociálního začleňování

! INFORMCE PRO RODINY A PŘÁTELE DOMOVA!

Je možné zprostředkovat  VIDEOHOVOR s vašimi blízkými pomocí aplikace WhatsApp. 

 

Pro poskytnutí bližších informací a zprostředkování videohovoru se prosím obracejte v době od pondělí do pátku 8:00 - 14:30 hod. na kontakty:

Dps Koutkova: Krejčová Renata, mob. 730 540 929

Dps Kubešova: Zettelmannová Svatava, mob. 737 831 537.