Fulltextové vyhledávání

13. 4. Aleš

Zítra: Vincent
Drobečková navigace

Úvod > O domově > Domov Koutkova > Historie

Historie

Výstavba domova začala v 90. letech minulého století. V této době byla ulice Koutkova bez sousedních okolních domů a budova domova stála osamocena na konci města. Postupně se čtvrť zastavěla okolními domy, až získala dnešní podobu. Lokalita na okraji města Třebíče je klidným místem pro důstojné stáří s možností vycházek do okolní přírody.

Zařízení zahájilo provoz 5. 12. 1999. Zřizovatelem byl hned od počátku Kraj Vysočina.

V areálu budovy u kaple byla v roce milénia vysázena posvátná lípa a zároveň byly do zahrady vysázeny další okrasné a ovocné stromy pro radost i užitek klientů, zaměstnanců a ostatních návštěvníků domova. V nové moderní budově postupně našlo domov 108 klientů. Poskytování péče bylo nastaveno dle potřeb klientů tehdejší doby. Postupně se zaváděly moderní metody a přístupy péče ke klientům s cílem poskytovat co nejkvalitnější služby s ohledem na potřeby jednotlivých klientů. K základní ošetřovatelské a zdravotní péči se pozornost postupně zaměřila na volnočasové aktivity. Již v roce 2001 byla pro zdejší uživatele domova zprostředkovaná Univerzita 3 věku, která se těší velké oblibě dodnes.

Významným byl rok 2006, kdy došlo ke sloučení dvou domovů důchodců. Domov Koutkova se sloučil s domovem Kubešova, který se nachází na druhém konci města Třebíč v části Horka - Domky. Organizace má tedy dvě zařízení s celkovým počtem 172 klientů.

Společným Mottem domova je "Snaha v klientech probudit vitalitu, kterou na cestě životem ztratili".

Za dobu provozu budovy se na řízení organizace podíleli:

  • 1999 – Ing. Bc. Simona Saitlová
  • 2003 – Ing. Josef Pokorný
  • 2006 – Mgr. Božena Fáberová
  • 2015 – 2022 Mgr. Helena Chalupová
  • 2023 - Mgr. Kamila Krupičková