Fulltextové vyhledávání

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír
Drobečková navigace

Úvod > Pro veřejnost > Dobrovolníci

Spolupráce s dobrovolníky

Spolupráce našich dobrovolníků s Domovem pro seniory Třebíč, Koutkova – Kubešova, začala již v roce 2011, kdy byla podepsána smlouva o spolupráci mezi Dobrovolnickým centrem Oblastní charity Třebíč a Domovem pro seniory Třebíč, Koutkova-Kubešova. 

V roce 2013 jsme nově navázali spolupráci s organizací STŘED z. ú. jejíž dobrovolnické centrum podporuje všechny ty, kteří chtějí pomáhat druhým, spolupracuje s různými organizacemi, jakou jsou např. Domovy pro seniory nebo Dětské domovy, zajišťuje dobrovolnické programy apod. 

Vzájemná spolupráce s oběma organizacemi pokračuje i v současné době a věříme, že tomu bude i nadále. 

 

Dobrovolnictví v naší organizaci se začalo rozvíjet díky skupině zaměstnanců Elektrárny Dukovany, která je partnerskou organizací Oblastní charity.  

Koordinace  této skupiny se ujala paní Jana Štefánková z Oddělení komunikace EDU, která se poprvé dostala do domova v rámci dne firemního dobrovolnictví. Vyprávěla, že při loučení s klienty domova jí bylo líto, když jim slibovala, že se uvidí zase za rok. A tak se společně s kolegy rozhodli, že věnují dvě hodiny svého volného času dobrovolnictví častěji. A tak se také děje. Pravidelné návštěvy 1krát za měsíc se konají v počtu šesti až deseti dobrovolníků jak na Domově Koutkova, tak také na domově Kubešova.

V zimě či chladném počasí posedí všichni společně přímo v domově. Setkání se vždy nese dobré a veselé náladě. Spolu si při kávě, čaji, pivíčku nebo skleničce vínka a nějaké dobré maličkosti k zakousnutí popovídají a někdy i zazpívají. Pokud je venku teplo, vyjedou z domova na Koutkové dobrovolníci se seniory na vozíčcích  na projížďku na okraj města do přírody a pak do blízké zahradní restaurace. V domově na Kubešové vyjedou zase do ulic města a příležitostně se zastaví v nedaleké cukrárně nebo zahradní restauraci. Každý si zkrátka přijde na své.

Pro klienty domova jsou tyto chvíle obohacením všedních dnů a dostává se jím více možností setkat se s obyčejným životem venku.

Všichni dobrovolníci mají opravdu otevřené srdce, schopnost rozdávat radost, laskavě naslouchat a sdílet se seniory společné chvíle. 

Mezi dobrovolníky a seniory jsou navázané velmi pěkné vztahy, senioři se na dobrovolníky vždycky moc těší a dobrovolníci odcházejí z těchto setkání obdarováni dobrým radostným pocitem, že vykonali dobrou věc.

Rok 2022

Předání přání od dětí Střed323122691_544550741050260_4131426432696852382_n.jpg

Květen 2017

Oblastní charita Třebíč, L. Pokorného 15, 674 01 Třebíč

Dobrovolnické centrum, tel. +420 568 408 482

Martina Veselá: +420 775 179 314; dobrovolnici@trebic.charita.cz

Blanka Spilková: +420 739 389 138; pomocvobcich@trebic.charita.cz

dobrovolníci dobrovolníci dobrovolníci

Dobrovolníci v Domově pro seniory Třebíč, Koutkova - Kubešova

Jednou za rok dobrovolničení nestačí, za seniory chodíme každý měsíc, říkají lidé z elektrárny

Jednou za měsíc vyráží zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany do nedaleké Třebíče, kde se věnují obyvatelům tamního domova pro seniory.

Koordinátorkou skupiny dobrovolníků je Jana Štefánková, zástupkyně tiskového mluvčího ČEZ Dukovany. „Během dvou let jsme se seniory navázali osobní vztahy, na setkání vždy panuje jedinečná uvolněná atmosféra,“ usmívá se.

Hledáme do našeho týmu dobrovolníky

Bližší informace Vám podá vedoucí sociálně aktivizačního úseku Bc. Renata Krejčová, informace.dpstrebic@gmail.com, +420 730 540 929