Spolupráce s dobrovolníky

Spolupráce našich dobrovolníků s Domovem pro seniory Třebíč, Koutkova – Kubešova, začala v roce 2011, kdy byla podepsána smlouva o spolupráci mezi Dobrovolnickým centrem Oblastní charity Třebíč a Domovem pro seniory Třebíč, Koutkova-Kubešova

Spolupráce podepsaná v roce 2011 i v současné době úspěšně pokračuje. Zpočátku se našlo jen několik jedinců, kteří byli ochotni darovat svůj čas pro povzbuzení některého z klientů domova pro seniory.

V roce 2013 začalo v domově dobrovolnictví rozkvétat díky skupině zaměstnanců Elektrárny Dukovany, která je partnerskou organizací naší Charity. Koordinace skupiny se ujala paní Jana Štefánková z Oddělení komunikace EDU, která se poprvé dostala do domova v rámci dne firemního dobrovolnictví. Vyprávěla, že při loučení s klienty domova jí bylo líto, když jim slibovala, že se uvidí zase za rok. A tak se společně s kolegy rozhodli, že věnují dvě hodiny svého volného času dobrovolnictví častěji.

K této skupině dobrovolníků, kteří mají opravdu otevřené srdce a schopnost rozdávat radost, laskavě naslouchat a sdílet se seniory, se postupně přidávali přátelé a další naši dobrovolníci. Skupina šesti až patnácti dobrovolníků navštěvuje domov pravidelně jedenkrát měsíčně. V chladném počasí posedí při povídání v dobré a veselé náladě při kávě, čaji, pivíčku nebo skleničce vínka a nějaké dobré maličkosti k zakousnutí v bufetu v domově. Pokud je venku teplo, vyvezou dobrovolníci seniory na vozíčcích na projížďku na okraj města do přírody a pak do blízké zahradní restaurace. Pro klienty domova jsou tyto chvíle obohacením každodenní pravidelnosti a setkání s obyčejným životem venku.

Mezi dobrovolníky a seniory se vyvinuly moc hezké vztahy, senioři se na dobrovolníky těší a dobrovolníci odcházejí z těchto setkání obdarováni dobrým radostným pocitem.

A bilance v číslech? - V domově za šest let naší spolupráce působilo celkem 30 dobrovolníků, kteří společně se seniory prožili 706 hodin.

Květen 2017                                   

Oblastní charita Třebíč, L. Pokorného 15, 674 01 Třebíč

Dobrovolnické centrum, tel. 568 408 482

Martina Veselá-  775 179 314; dobrovolnici@trebic.charita.cz

Blanka Spilková- 739 389 138; pomocvobcich@trebic.charita.cz

 

 

dobrovolnici1.jpg dobrovolnici2.jpg dobrovolnici3.jpg 

Dobrovolníci v Domově pro seniory Třebíč, Koutkova - Kubešova

 

JEDNOU ZA ROK DOBROVOLNIČENÍ NESTAČÍ, ZA SENIORY CHODÍME KAŽDÝ MĚSÍC, ŘÍKAJÍ LIDÉ Z ELEKTRÁRNY

Jednou za měsíc vyráží zaměstnanci Jaderné elektrárny Dukovany do nedaleké Třebíče, kde se věnují obyvatelům tamního domova pro seniory.
Koordinátorkou skupiny dobrovolníků je Jana Štefánková, zástupkyně tiskového mluvčího ČEZ Dukovany. „Během dvou let jsme se seniory navázali osobní vztahy, na setkání vždy panuje jedinečná uvolněná atmosféra,“ usmívá se.... více článek na stránkách www.my89.cz: ZDE

 

HLEDÁME DO NAŠEHO TÝMU DOBROVOLNÍKY, bližší informace Vám podá kontaktní osoba ke vztahu k veřejnosti, Renata Krejčová, informace.dpstrebic@gmail.com, 730 540 929