Fulltextové vyhledávání

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír
Drobečková navigace

Úvod > O domově > Sponzoři > Nadace ČEZ 2016

Nadace ČEZ 2016

Domov pro seniory Třebíč, Koutkova – Kubešova, příspěvková organizace,

Koutkova 302, Třebíč 674 01

IČ 711 84 538

tel: +420 568 821 301
www.dpstrebic.cz

V Třebíči 24.5.2016

Nadace ČEZ

Správní rada Nadace ČEZ schválila poskytnutí nadačního příspěvku projektu „Nákup pečovatelských polohovacích lůžek“ v grantovém řízení Podpora regionů v částce 157.000,- Kč.

V roce 2015 byla zpracována Žádost o nadační příspěvek k našemu projektu „Nákup pečovatelských polohovacích lůžek“. V rámci projektu jsme požadovali úhradu nákladů na pořízení čtyř elektrických polohovacích lůžek. Naše domovy jsou vybaveny převážně lůžky s mechanickým polohováním. V praxi to znamená, že pečující personál při každém polohování musí stlačit příslušnou páčku na lůžku a pomocí vlastní fyzické síly uvést uživatele do žádoucí polohy. Mnoho ze stávajících lůžek má již poškozený polohovací mechanismus, proto je obměna lůžek již více než žádoucí.

Manipulace s mechanickým polohovacím systémem je pro pečující personál velmi namáhavá, zejména pokud je uživatel imobilní, či neschopný sebepéče. Pro pečujícího pak znamená polohování velmi vysokou zátěž pohybového aparátu a koncentraci velké fyzické námahy, což zvyšuje riziko úrazu. Samotnému uživateli přináší elektricky polohovatelné lůžko vysoký komfort. Polohování má vliv na celkový stav, úlevové polohy zmírňují některé obtíže. Vzhledem k faktu, že v domově pro seniory je pečováno zejména o osoby ve vysokých stupních závislosti na péči druhé osoby, jsou tato lůžka nezbytným vybavení v každodenní péči.

V rámci projektu nám byl schválen nadační příspěvek ve výši 157.000 Kč, což nám umožnilo pořídit čtyři elektrické polohovací lůžka Sentida od firmy LINET, s. r. o. Lůžka jsou různě naklápěcí, což maximálně naplní potřeby našich klientů. Projekt zcela splnil naše očekávání.Elektrická polohovací lůžka, která jsme díky projektu získali, jsou již plně využívána. Tota moderní lůžka výrazně přispěla ke zvýšení kvality poskytované péče imobilním uživatelům našich služeb. Kromě komfortu pro uživatele lůžka zároveň nemalou měrou usnadní manipulaci s nepohyblivým člověkem i všem pečujícím osobám.

Tímto velmi děkujeme Nadaci ČEZ za poskytnuté finanční prostředky.

Elektrická polohovací lůžka Sentida - různé možnosti nastavení

Polohovací lůžka Polohovací lůžka Polohovací lůžka Polohovací lůžka Polohovací lůžka