Fulltextové vyhledávání

13. 4. Aleš

Zítra: Vincent
Drobečková navigace

Úvod > O domově > Sponzoři > Nadace ČEZ

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ – projekt: "V mém věku si nemohu dovolit, abych se cítil špatně." (Churchil)

Pomoc pro seniory v domově

V polovině roku 2015 byla zpracována Žádost o nadační příspěvek, který se váže k projektu: „V mém věku si nemohu dovolit, abych se cítil špatně (Churchil) – pomoc pro seniory v domově. V rámci projektu jsme požadovali úhradu nákladů na pořízení elektrického polohovacího lůžka. Důvody, které nás vedly k podání Žádosti o nadační příspěvek, byly jednoznačné. Naše pracoviště je vybaveno převážně lůžky s mechanickým polohováním. V praxi to znamená, že pečující personál při každém polohování musí stlačit příslušnou páčku na lůžku a pomocí vlastní fyzické síly uvést uživatele do žádoucí polohy. Mnoho ze stávajících lůžek má již poškozený polohovací mechanismus, proto je obměna lůžek již více než žádoucí.

Manipulace s mechanickým polohovacím systémem je pro pečující personál velmi namáhavá, zejména pokud je uživatel imobilní, či neschopný sebepéče. Pro pečujícího pak znamená polohování velmi vysokou zátěž pohybového aparátu a koncentraci velké fyzické námahy, což zvyšuje riziko úrazu. Samotnému uživateli přináší elektricky polohovatelné lůžko vysoký komfort. Polohování má vliv na celkový stav, úlevové polohy zmírňují některé obtíže. Vzhledem k faktu, že v domově pro seniory je pečováno zejména o osoby ve vysokých stupních závislosti na péči druhé osoby, jsou tato lůžka nezbytným vybavení v každodenní péči.

V rámci projektu nám byl schválen nadační příspěvek ve výši 50.000 Kč, což nám umožnilo pořídit elektrické polohovací lůžko Sentida od firmy LINET, s. r. o. Projekt zcela splnil naše očekávání. Elektrické polohovací lůžko, které jsme díky projektu získali, je již plně využíváno. Toto moderní lůžko výrazně přispělo ke zvýšení kvality poskytované péče jednomu z imobilních uživatelů našich služeb. Kromě komfortu pro uživatele lůžko zároveň nemalou měrou usnadní manipulaci s nepohyblivým člověkem i všem pečujícím osobám.

Tímto velmi děkujeme Nadaci ČEZ za poskytnuté finanční prostředky.