Fulltextové vyhledávání

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Poníci Emil a Flika potěšili naše seniory

Poníci Emil a Flika potěšili naše senioryO jeden z další nevšedních zážitků pro naše seniory se postarala tzv. Zvířecí návštěva“ poníků Emila a Fliky.

Akce se konala díky Nadačnímu fondu Českého rozhlasu, z příspěvku veřejné sbírky Ježíškova vnoučata, která v rámci projektu „Zvířecí návštěvy v zařízeních pro seniory“, umožnila tato neobvyklá setkání zrealizovat.

Návštěvy se konaly v obou našich domovech na Koutkové i Kubešové. V rámci návštěv jsme využili možnosti jak skupinové tak i individuální terapie.

Koník Emil je v Česku průkopníkem terapie, při níž pacienti s depresí, demencí a lidé se zdravotními komplikacemi zapomínají na své starosti. Cílem návštěvy koníků je úsměv a spokojenost všech zúčastněných. Koník Emil i Flika náleží k plemeni Falabella, které se vyznačuje velmi malým vzrůstem, přátelskou a klidnou povahou zvířat, která se ráda učí. Hipoterapií se podařilo rozmluvit mnohé klienty, kteří odmítali jakoukoli komunikaci. To se potvrdilo i v našem domově na Kubešové, kdy klientka, která běžně nemluví, navázala s hipoterapeutkou Veronikou rozhovor o konících. Bylo to neuvěřitelné.

Ještě jednou DĚKUJEME Nadaci Českého rozhlasu za poskytnutí příspěvku z veřejné sbírky Ježíškova vnoučata.

Poníci Emil a Flika potěšili naše seniory
Poníci Emil a Flika potěšili naše seniory
Poníci Emil a Flika potěšili naše seniory
Poníci Emil a Flika potěšili naše seniory