Fulltextové vyhledávání

14. 7. Karolína

Zítra: Jindřich
Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > 7. února získáme značku "Mezigeneračně"

7. února získáme značku "Mezigeneračně"V úterý 7. února naše domovy získají ocenění značky "Mezigeneračně".

Jedná se o ocenění, které završí dlouholetou spolupráci mezi našimi domovy a Mateřskými školami v Třebíči. Mezigenerační setkávání je bezpochyby jednou z nejoblíbenějších aktivit našich klientů. Do domova na Koutkovu docházejí děti z MŠ Obránců míru a do domova Kubešova děti z MŠ Demlova. Spolupráci zaštiťuje od roku 2018 organizace „Mezi námi“. Jedná se o obecně prospěšnou společnost, jejímž posláním je pravidelné a plánované propojování generace seniorů a dětí. Myšlenku mezigeneračního setkávání propagují a šíří v různých možných formách a programech. 

Při organizaci jednotlivých setkání, bylo vynaloženo mnoho úsilí, píle a nadšení pro dobrou věc. Proto ocenění za propojování generací můžeme nazývat pomyslnou třešničkou na dortu. Této významné akce se zúčastní klienti obou zařízení i děti obou mateřských škol, dále pak vedení organizace Mezi námi a také zastupitelé města Třebíč, kteří propojování generací podporují. Pozvání přijal taneční mistr a choreograf Petr Veleta, který program zpestří tanečním vystoupením.

Díky mezigeneračnímu setkávání vznikají nová přátelství a dochází k vzájemnému obohacování.  Všem zúčastněným každé setkání přináší spoustu radosti, úsměvů a pohody. Dětský smích a bezprostřednost pomohou klientům zapomenout na starosti všedních dnů a zároveň mění zažité stereotypy domova.

Děkujeme.